O sexu, pohlavní nemoci, sexuální chování, nevěra

50 000 lidí na celém světě odpovídalo na otázky týkající se sexu. Výsledkem je studie, jejímž výsledkem je pohled na náš sexuální život. Jak to teda je?

Jak často?

Sex máme v průměru 140x za rok, tedy jednou za dva a půl dne. Přitom ženy jsou na tom o něco lépe než muži (asi o 5%). Nejčastěji si užívají Francouzi, Holanďané a Dánové - takové je pořadí národů v pomyslné tabulce největší četnosti pohlavních styků za rok.

Otázka prvního sexu?

 • 36% po té co byli přesvědčeni, že jsou připraveni a že uzrála doba
 • 28% bylo zamilovaných
 • 4% byla opilá...

Jak se chráníme?

31% z nás spí s někým kdo odmítá užívat kondom. 39% mělo nechráněný sex s novým partnerem za méně než 12 měsíců. A to i přesto, že 65% věří, že HIV/AIDS je vážným problémem na celém světě.

Co je to virus HIV?

V překladu to znamená virus lidské imunitní nedostatečnosti. Viry, mezi které patří i HIV, potřebují k tomu, aby se množily napadnout buňky živého organismu. Lidský imunitní systém obvykle najde a zlikviduje viry celkem rychle, jenže virus HIV napadá právě samotný imunitní systém. V průběhu infekce virem HIV pak tělo ztrácí schopnost se bránit i proti tak obyčejným infekcím, jako nachlazení.

Co je to AIDS?

Znamená to Syndrom získaného selhání imunity, který je následkem poškození imunitního systému člověka virem HIV. Nejde o jednu nemoc, ale spíše stav těla, v kterém už se organismus není schopný bránit běžnému napadení. S vývojem modeních způsobů léčby a také zdravějšímu způsobu života nakaženého nemusí být nákaza virem HIV vždy smrtelná a dá se oddálit i na desítky let. Neexistuje však ověřený způsob, který by odstranil virus HIV z těla.

Způsoby přenosu

Nakazit se může každý. HIV se vyskytuje v tělesných tekutinách nakažených - v krvi, vaginálních sekretech, mužském semeni nebo mateřském mléce (riziko přenosu slinami je minimální, nejsou li poškozeny sliznice krvácením). Když dojde ke kontaktu tělesných tekutin, hrozí riziko nákazy.

 • nechráněný pohlavní styk (vaginální, anální i orální)
 • sdílení injekčních stříkaček, používání nečištěného náčiní na piercing a tetování, sdílení ostrých předmětů...
 • těhotenstvím z matky na dítě (díky pokroku medicíny se riziko přenosu z matky na dítě dost snížilo)

Nakazit virem HIV se nemůžeme při běžném kontaktu jako dotýkání, objímání, kašlání, líbání, sportu nebo ani sdílením příborů nebo společné koupelny. Ani hmyz virus nepřenáší.

Prevence

Zodpovědný přístup k sexu. Vybírat si sexuálně zodpovědné partnery, nestřídat je příliš a hlavně při sexu používat KONDOM!

Testování

Test krve na přítomnost viru HIV bývá poskytován zdarma. Je dobré ho zvážit, když: začínáte nový vztah; měli jste sex bez kondomu; dozvěděli jste se, že váš partner měl sex s někým jiným; jste obětí sexuálního zneužití nebo znásilnění; protrhl se vám kondom během sexu; jste měli více sexuálních partnerů za sebou; zjistili jste, že máte jinou sexuálně přenosnou chorobu...

Existuje lék?

Neexistuje dosud žádný lék ani vakcína proti Aids. Když jste jednou infikováni, neboli HIV pozitivní, nelze virus z těla odstranit. Současné léky jenom zpomalují šíření viru, pokud jsou doplněny zdravým životním stylem nakaženého.

Kterou antikoncepci používáme nejčastěji?

65% lidí na celém světě uvádí kondom. Ve skupině od 16 do 18 let se toto číslo zvyšuje ještě o 10%. Nejčastějšími uživateli kondomů jsou Španělé (82%) 22% dotázaných se chrání pilulkami.

A vztah k sexu na jednu noc?

Obrovskou náklonnost k němu vykazují Norové (72%) a Jihoafričané (70%). Polovina z dotázaných se přiznala k sexu na jednu noc. Častěji si ho užijí muži (54%), než ženy (42%).

Zajímá Vás o čem sní jiní lidé?

Nejpopulárnější představou je sex s celebritou - 65% jedinců ze zpovídaného vzorku se přiznává, že už o tom přemýšlelo. 35% žen přemýšlelo o sexu s jinou ženou. 42% mužů snilo o sexu s partnerkou svého nejlepšího přítele, pro srovnání o partnerovi své kamarádky snilo 25% žen.

A kdo je nejpřitažlivější?

Nejpřitažlivějšími celebritami podle průzkumu jsou Brad Pitt a Jenifer Lopez. Stříbrné posty obsadili David Beckham a Angelina Jolie.

Další zajimavou studií je způsob přenosu viru HIV

Proč používat kondom? Kondomy tě účinně ochrání proti AIDS.

Statistiky jsou hrozivé a přitom se stačí chovat zodpovědně a bezpečně. Virus HIV se ve více než 80% přenáší pohlavním stykem mezi mužem a ženou. Používáním kondomu se riziko nákazy sníží na minimum.

Průzkum sexuálního chování mladých Čechů - nevěra

 • Nevěru přiznalo 37% žen a 26,0% mužů.
 • Z věkového hlediska jsou nejnevěrnější mladí lidé ve věku 20 až 24 let – 32,0%. Nicméně rozdíly zde jsou minimální. V ostatních věkových skupinách (15 – 19let a 25 – 29 let) přiznalo nevěru 31%.
 • Lehce ve prospěch žen hovoří osobní zkušenost s nevěrou. Na vlastní kůži ji u partnera zažilo 24% žen, zatím co s nevěrnou partnerkou se setkalo o 2% mužů méně.

A kde jsou hranice nevěry?

 • Pro většinu žen (58,0%) je líbání jasná nevěra, 10,0% žen navíc pokládá za podvádění už samotný flirt. Líbání považuje za nevěru i 47% mužů, flirt pak 13% mužů.
 • Obě pohlaví se shodují (75% žen a 76% mužů), že by byli za některých podmínek ochotni nevěru odpustit. Jako absolutně neodpustitelnou ji chápe 16% žen a 17 % mužů.

Časté otázky

Opravdu mě kondom ochrání před otěhotněním?

Ano, poskytuje ti skoro 99% ochranu, musíš ale dodržet pravidla správného použití.

Je kondom účinnou ochranou před pohlavními nemocemi?

Ano, jen zřídka může dojít k selhání ochrany, většinou je způsobena nevhodným uskladněním anebo nesprávným použitím.

Doporučení pro správné použití:

1. mějte po ruce dostatečné množství kondomů, kdyby jste první poškodili
2. nepoužívejte poškozený kondom
3. kondomy uchovávejte v chladu a suchu
4. zkontrolujte dobu trvanlivosti na každé krabičce, kterou chcete použít
5. po ejakulaci vytáhněte penis ještě za erekce, ať nedojde ke sklouznutí a úniku semene

Můžu kondom použít několikrát?

Ne, kondom je jen na jedno použití. Další styk = další kondom!

Existují kondomy různých velikostí?

Ano, podle popisů si vyberte pro Vás ten nejvhodnější.

Jsou kondomy s příchutí bezpečnější než klasické druhy?

Ne, všechny Vám poskytují stejnou ochranu, rozšiřují ale nabídku a následně výběr pro nás spotřebitele.

Aktuality

 • Pepino párty

  17.12.2023

  Chtěli by jste vědět jak to vypadá na takové Pepino party? Podívejte se na náš facebook a přijdte se bavit s PEPINEM!

 • Spolehlivý test

  3.12.2023

  Těhotenský komfortní domácí test, vysoká citlivost 10 mIU/ml, rychlé a snadné použití. Možnost testování kdykoliv během dne. Přesnost testu více než 99%, výsledek během několika minut.

 • Pepino Premium Ring

  1.10.2023

  Nový PEPINO PREMIUM vibrační kroužek s mnoha stimulačními výstupky pro ještě intenzivnější prožitek přinese Vašemu sexuálnímu životu nový rozměr.

 • Reklamní kondomy

  3.8.2023

  Reklamní kondom může být zajímavým reklamním předmětem i skvělým dárkem :-)

ikony social a kontakty

© 2023 PEPINO CZECH